טיול לשמורת הטבע הלאומית קאו סוק

לחובבי הטבע מבינכם שמזדמנים לדרום תאילנד מומלץ בחום לעשות טיול ל שמורת הטבע הלאומית קאו סוק. שמורת הטבע המיוחדת הזאת אינה נמצאת על רדאר המטייל הטיפוסי דבר אשר משמר את השקט והאותנטיות שבה. השמורה נחשבת לאחת מפנינות הטבע שיש לתאילנד להציע למבקריה שאף אחד לא יוכל להישאר אדיש אליה אף אם הוא איננו חובב טבע.

טיול לשמורת הטבע הלאומית קאו סוק יספק לכם אטרקציות כגון שייט בקאנו עם מדריך באחד מערוצי האגם הגדול  טיול על גבי פילים והרבה טבע אוצר נשימה. אך אם תסטו לרגע מהמסלול המתוייר “המקובל” תחשפו להרבה מעבר לכך. מרביתם של המטיילים שפוקדים את השמורה מסתפקים ביום טיול אחד אולם במידה ואתם חובבי טבע מובעים שימו לב כי יום טיול אחד יבזבז לכם זמן רב בהתניידות אל ומתוך השמורה ולא תספיקו לטעום מן הפן האותנטי שלה.

גודלה של השמורה הינו כ- 740 קילומטרים של טבע פראי ועתיק. בלב השמורה שוכן אגם שגודלו כ- 50 קילומטרים שניתן להיכנס אליו וליהנות ממנו. בנוסף ישנם שבילים בדרגות קושי שונות. שימו לב שלא כולם מתאימים להליכה עם ילדים. כמו כן בשמורה המרהיבה ישנם מצוקים מערות הרים ואת יער הגשם העתיק בעולם. הערכה משוערת שהוא בן יותר ממאה ושישים מיליון שנים. יער הגשר בשמורת קאו סוק נחשב לעתיק מיער הגשם בברזיל. 

השמורה נמצאת במחוז Surat- Thani. הכניסה לשמורה הינה מכביש 401 אשר מהווה את קו הגבול הדרומי שלה. ברחבי השמורה לא תמצאו כבישים. כביש הכניסה מוביל למרכז מבקרים שממנו מסתעפים יתר השבילים למסלולים השונים. בצדי השבילים תוכלו למצוא  גסטאהוסים ומסעדות. אולם קחו לתשומת ליבכם שהגסטהאוסים קצת יקרים לתמורה שהם מספקים והם נחשבים לדלים.