מופע איגרוף תאילנדי בפוקט

אחד מענפי הספורט המפותחים והפופולאריים בתאילנד הינו אגרוף. בין האטרקציות המרכזיות תוכלו למצוא אגרוף תאילנדי בפוקט. זהו קרב אמיתי שאינו מבויים אשר מתנהל על ידי מתאגרפים מקצועיים מכל העולם. ספורט האגרוף בתאילנד נחשב לספורט הלאומי של המדינה.

מופעי אגרוף תאילדי בפוקט תוכלו למצוא בימי ב’ ג’ ה’ ו’. ישנה המלצה לשבת במושבי סטדיום כיוון ששם סופגים את מירב האווירה המקומית.

ראשית מסורת האגרוף בתאילנד החלה בשל המלחמות הרבות שהיו בינה לבין שכנתה בורמה. במהלך המלחמות התאילנדים סיגלו ופיתחו שיטת אגרוף שהוכיחה את עצמה כמנצחת. ברבות השנים שיטת הלחימה הפכה לאומנות שאומצה גם על ידי מלך תאילנד. מזה שנים רבות שהמלך קיים תחרויות נושאות פרסים יקרי ערך לספורטאים המצטיינים של הענף. ילדים תאילנדים רבים גדלו על סיפורי גבורה של לוחמי האגרוף התאילנדי.

אמנות לחימה זו נקראת מאוי טאי.

חוקי האגרוף התאילנדי עשויים להיראות בסיסיים; ישנו איסור לפגוע במפשעה ואין לגנוח עם הראש.

הקרב יוכרע במקרים הבאים: שריקת השופט הזמן תם אחד מהלוחמים נכנע בנוקאאוט ואינו קם מהמזרון.

לפני כל תחילת קרב ישנו טקס מסורתי שלעיתים אורך יותר מאשר הקרב עצמו. כל אחד מהלוחמים בתורו רוקד את ריקוד הניצחון שלו ומתפלל בשקט לניצחון בקרב.

הקרבות עצמם מחולקים לסיבובים. בקרב אחד יש מקסימום של חמישה סיבובים שאורכם לא עולה על שלוש דקות. הספורטאים בענף מתאמנים מגיל צעיר והאימונים כוללים חבטות ידיים ורגליים בשקים בקרשים ועוד אמצעים קשוחים וקשיחים.

באי פוקט יש בית ספר מפורסם לאגרוף אשר פתוח לקהל הרחב. גם נשים וילדים יכולים להתאמן שם. בימי שישי האולמות פתוחים ותוכלו  להתרשם אם אתם מעוניינים לקחת קורס אגרוף. התאילנדים גורסים שכל מי שחפץ בכך יכול להיות לוחם.