קורס צלילה באי קו טאו

האי קוט או הוא אחד האיים הקטנים שתאילנד. הוא מושך אליו את צוללנים וכל אלו המחפשים שקט ושלווה של אי. במאמר הבא אספנו לכם את כל המידע הנחוץ לשם תכנון חופשת צלילה באי קוט או. קוט או עשירה במקומות צלילה רבים וזו הסיבה לכך שצוללנים רבים מכל העולם נמשכים דווקא אליה. אמנם ישנם מקומות איכותיים יותר לצלילה בתאילנד אך קוטאו מתאימה במיוחד לאנשים שרוצים להתמקצע בצלילה . ניתן לשלב תוך כדי לימודי הצלילה גם חופשה ארוכה ומפנקת בעיקר באיים קופנגן וקסמו. קורסי הצלילה  מועברים על ידי זרים ומקומיים מקצועניים בתחום, ישנו שרות השכרת ציוד לצוללנים ותחבורה בסירות עד לאתרי הצלילה.

האי קוטאו- כמה עובדות שכדאי לדעת!

מזג אויר- מזג האוויר באי קוט אוי הוא טמפרטורה מקסימום בשעות היום 29-32 מעלות ובלילה הטמפרטורה המינימלית היא 22-25 מעלות. טמפ’ המים קבועה סביב 28-30 מעלות בכל השנה. הגורפ המשמעותי במזג האוויר באי הוא הגשם שמשתנה מתקופה לתקופה. התקופה הכי נוחה בה יורד פחות גשם היא בין פברואר לאפריל, התקופה הכי גשומה היא מספטמבר עד דצמבר.

מתי לבקר?

מבחינת מזג האוויר התקופה הנוחה ביותר לביקור היא בין פברואר לאפריל אפשר כמובן לבקר גם בדאר החודשים אך רצוי שלא לנסוע לאי בין החודשים ספטמבר- דצמבר בהם ישנם גשמים מרובים בדרך כלל. שימו לב שבימים שלאחר מסיבת הפול מון בקופנגן ישנו ריבוי מטיילים בקוטאו  ולכן חשוב להיערך מראש עם מקום לינה.

מזג אוויר לצלילות

עונת הצלילה בקוטאו ארוכה מאוד ונמשכת כ-10 חודשים. היא מתחילה בסוף דצמבר- ינואר עם חלוף המונסונים, בפברואר הראות משתפרת, חודשים מרץ- אפריל ידועים כעונת לווייתני הכריש ונחשבים לזמן טוב לצלילות בכל צדי האי, בחודשים הבאים תנאי הראות משתפרים כשבחודש יולי הראות מגיעה לשיא של כ- 30 מטר. חודש אוקטובר הוא סופה של התקופה עם התגברות הגשמים והתקרבות המונסון. בתקופה זו קשה להגיע לכל האתרים והים הרבה יותר גבוה. חשוב לדעת שהאי קטן וניתן להגיע לכל צדדיו, כך שאם הראות לט טובה בצד אחד ניתן לצלול בצדו השני של האי.

חברת אננס מנגו היא סוכנות תיירות ישרלאית בתאילנד ותסייע לכם במקצועיות ובזמינות מלאה של 24 שעות.