תאילנד למטייל

מידע למטייל בתאילנד

תאילנד- יעד לכל!

תאילנד היא יעד שמושך אליו תיירים רבים מכל העולם ולא בכדי. תאילנד מציעה לכל מטייל את הטיול המתאים בדיוק בשבילו במחיר זול מנסיעה לאירופה.           הצעירים ייהנו להשתזף על חופיה הקסומים, בעוד המבוגרים יתענגו על סיורים ברחבי המדינה תוך היחשפות לתרבות העשירה ולהיסטוריה של המקום. גם הילדים ייהנו משלל אטרקציות מיוחדות כמו מסע פילים, פארק אטרקציות ענק , שיט קיאקים ועוד.
תאילנד היא חיבור שורשי בין חדש לישן. מצד אחד היא מדינה מפותחת בעלת כבישים ותחבורה חדישה ומצד שני המחיה בה זולה, השווקים הססגוניים משמרים את הפן המסורתי כל כך של תאילנד.

לפני שיוצאים לדרך כמה עובדות מעניינות שכדאי לדעת:

מתי כדאי לבקר בתאילנד?

תאילנד מאופיינת בטמפרטורות גבוהות במהלך כל השנה , גם הלחות בדרך כלל גבוהה ומבחינה זו אין זמן שבו לא מומלץ לטייל בה. אך ישנן תקופות טובות במיוחד לטיול : בחודים נובמבר- פברואר הלחות יורדת והטמפרטורות נעימות יותר, ישנן רוחות מנשבות וזהו זמן אידיאלי לטיול בתאילנד. חודשים אפריל ומאי הם חודשים לוהטים ולכן לא מומלץ לטייל בתקופה זו. מחודש יוני- אוקטובר זו עונת המונסונים המרטיבה את תאילנד בגשמים עזים, צפופים וכבדים. יחד עם זאת , לראות מונסון שוטף את רחובות תאילנד זו חוויה מדהימה לתייר ישראלי שמעולם לא ראה כמויות גדולות כאלו של גשמים.

תאילנד- מהי דת המדינה?

הדת השלטת בתאילנד היא בודהיזם ו- 95 אחוזים מהתאילנדים הם בודהיסטים. לכן במהלך הטיול סביר להניח שתראו נזירים בודהיסטים מהלכים עם גלימות כתומות, כפכפים פשוטים לרגליהם וראשם מגולח . הבודהיזם היא דת שונה בתכלית השינוי מהיהדות ואינה תופסת את הדת כאמונה בכוח עליון אלא כדרך חיים. הבודהה ההיסטורי(מייסד הדת) ייסד ארבע אמיתות על החיים אשר המרכזית שבהן טוענת כי החיים הם סבל שנגרם מהתשוקות האנושיות וכלן מטרת החיים של האדם היא לשכך את תשוקותיו.

עוד כמה עובדות קטנות על תאילנד

  • בעבר נקראה תאילנד ממלכת סיאם
  • תאילנד היא ממלכה. המלך הראשון הוכתר בשנת 1782.
  • תאילנד היא השוויץ של מזרח אסיה. היא סירבה להשתתף במלחמות העולם.

חברת אננס מנגו פה בשביל לתת לכם את כל המידע למטייל בתאילנד במענה זמין ומקצועי לכל שאלה ובהמלצות לטריפים הכי מענגים שיש!