אזהרות למטייל

נוסעים לתאילנד? היזהרו!

זהירות-בתאילנד

הרבה מאד צעירים וגם מבוגרים נוסעים לטייל בתאילנד היפה. ישנם עשרות מקומות יפהפיים בתאילנד, אשר מושכים אליהם תיירים מכל רחב העולם. חופים לבנים ועוצרי נשימה, אתרים היסטוריים מרשימים, אתרי טבע מרשימים ביופיים, שווקים ומרכזי קניות הומי אדם, ועוד עשרות מקומות שרבים מאתנו רוצים לבלות בהם וליהנות מהם. אך בנסיעה לתאילנד עלולות להיות גם סכנות. ליוצאים מתאילנד, מומלץ להכיר מספר אזהרות למטייל, אשר עשויות לסייע להם במהלך הטיול, למנוע מהם לבצע שגיאות וטעויות, למנוע עגמת נפש ולאפשר טיול מהנה באמת, ללא תקלות.

אזהרות למטייל

כאשר נוסעים לטייל בתאילנד, חשוב לזכור כי כמו בכל מקום בעולם, גם בתאילנד אתם עלולים לפגוש רוכלים בעייתיים, נוכלים, רמאים וגנבים. היזהרו מפני אנשים אשר מנסים להציע לכם הצעות מפתות אך מפוקפקות, כמו למשל אנשים אשר אינם נותנים לכם כתובת מדויקת וכדומה. על חוף הים יתכן שתפגשו רוכלים נחמדים, אך שימו לב – ישנם גם רוכלים אשר ינסו למכור לכם מוצרים אשר מנוגדים לחוק – היזהרו מנוכלים כאלה. בנוסף, כאשר אתם יוצאים מן המלון או הגסט האוס שבו אתם שוהים, הקפידו מאד שלא להשאיר בו חפצים יקרי ערך. גנבים עלולים לחפש אחר חפצים כאלה בהיעדרכם, והנהלת המלונות אינה לוקחת אחריות על חפצים גנובים.

המרת כספים

הקפידו להמיר דולרים או כספים אחרים שברשותכם לכסף מקומי אך ורק במשרדי המרות כספים של בנקים אזוריים, או במשרד הנסיעות שלכם. שימו לב, שלא בכל מקום מסכימים להמיר שטרות ישנים, כך שמומלץ להגיע עם שטרות חדשים ועדכניים. אל תנסו לרמות בעצמכם… העונש על שימוש בשטרות מזויפים חמור מאד בתאילנד, החיסכון אינו שווה את הנזק.

אופנועים ואופנועי ים

אם אתם מתכננים לשכור אופנוע בתאילנד, שכרו אותו במקום אמין. אם לא רכבתם מעולם על אופנוע, אל תרכבו עליו בתאילנד – משום שלאף חברה מקומית אין ביטוח על האופנועים שהיא מחזיקה. לגבי אופנועי ים, מומלץ לישראלים להימנע משכירתם, כך על פי שגרירות ישראל בתאילנד. זאת בעקבות מקרים רבים של חיוב בתשלום מופרז, וגם של פעולות אלימות כמו דקירה וכדומה.