ויזה לתאילנד – אישורי כניסה לתאילנד

ויזה לתאילנד – אישורי כניסה לתאילנד

ויזה-לתאילנד

בכל מדינה מתוקנת קיימות תקנות וחוקים לגבי כניסת אנשים ותיירים אשר אינם אזרחי המדינה. גם לתאילנד ישנם החוקים שלהם.

בבואכם לתכנן טיול בתאילנד, חשוב להכיר במידע לגבי אישורי הכניסה למדינה ולפעול בהתאם על מנת למנוע עוגמת נפש.

איחולינו, החלטתם שאתם נוסעים לתאילנד. תכננתם את המסלול או את היעדים שאליהם תרצו להגיע, אבל כעת לפני העלייה על המטוס חשוב מאד לא לשכוח לטפל בתהליכים הבירוקרטיים של אישורי הכניסה למדינה.

ישנם סוגים שונים של אישורים בהתאם למשך השהות במדינה:

  • שהות קצרה– כמובן במקרה זה הדרך היא הפשוטה ביותר וללא תשלום. במידה ואתם מגיעים לתאילנד לתקופה שלא עולה על 30 יום, אין צורך להתארגן מראש. כבר במטוס יחתימו אתכם על טופס אישור כניסה שאותו תצטרכו למלא ולהביא לפקיד ההגירה בנמל התעופה בכניסה לתאילנד. במידה ותרצו בכל זאת להאריך את השהות תאלצו לגשת לסניף הגירה ולקבל הארכה של 7 ימים תמורת 1900 בהט.
  • שהות ארוכה יותר– במידה והטיול הנכסף מתוכנן ליותר מאשר 37 ימים , קיימת דרך אחרת המתאימה לכם יותר. במקרה זה תדרשו להוציא ויזה לפני הנסיעה. תוכלו לעשות זאת דרך סוכנות הנסיעות כחלק מהשירותים שאותם הם מציעים או שתוכלו להוזיל מעט בעלויות וללכת בעצמכם לשגרירות תאילנד בישראל ולהוציא ויזה. השגרירות נמצאת בהרצליה ופועלת בימים א’-ו’ בשעות 9:00-11:30. גם במקרה זה אם תרצו להאריך את משך הטיול בזמן שהותכם תוכלו לגשת לסניף הגירה בתאילנד ולקבל הארכה של 30 יום תמורת 1900 בהט.
  • הארכה דרך הרגליים– במידה ומשך הטיול מתארך מכפי שתכננתם מלכתחילה, תוכלו להאריך את הוויזה עם מעט מאמץ. אם תצאו מגבולות המדינה ותחזרו שוב. דרך הקרקע ולא בטיסה. על דרכונכם תקבלו חתימה של 14 ימי שהיה חוקית בתאילנד. קיימות אפילו חברות מסחריות המציעות טיול שכזה המספק שירות זה.

תוקף וחשיבות

תוקף הוויזה מתחיל מהיום שנכנסתם למדינה ואיננו תקף אם יצאתם ממנה וחזרתם שוב.

חשוב מאד לא לזלזל בחוקים ולעקוב אחרי פקיעת התוקף, אחרת תעמדו במצב לא נעים בנוסף לקנס הכספי הגבוה שתקבלו.