חיסונים בתאילנד – חשוב להקפיד!

חיסונים בתאילנד – חשוב להקפיד!

חיסונים-בתאילנד

כל מי שנוסע לאזורי המזרח הרחוק מודע לעובדה שעליו לקבל חיסונים שונים לפני היציאה לטיול. כאשר יוצאים לטיול בתאילנד, חשוב מאד לקבל חיסונים מתאימים, על מנת להימנע מהידבקות במחלות אשר נפוצות בתאילנד. חשוב מאד שלא להילחץ או לפחוד – החיסונים יגנו עליכם מפני מרבית המחלות הנפוצות, כך שתוכלו לצאת לטיול ללא חשש.

חיסונים בתאילנד

לפני היציאה לתאילנד, חשוב לקבל את החיסונים הבאים:

חיסון נגד חצבת, חזרת ואדמת, על פי הוראות משרד הבריאות; חיסון נגד טיפוס הבטן; וחיסון נגד צהבת A. גם חיסון נגד צהבת B מומלץ מאד, במיוחד אם אתם מתכננים לבצע בתאילנד קעקוע כלשהו, פירסינג וכדומה. אם אתם רגישים לדלקת ריאות, מומלץ שתתחסנו גם נגדה. בנוסף, וללא קשר ליעד הטיול הספציפי שלכם, מומלץ להתחסן נגד טטנוס ונגד דיפתריה ושעלת, אם עברו מעל ל-10 שנים מאז שהתחסנתם נגד מחלות אלה בפעם האחרונה. כך מומלץ גם לכל אדם להתחסן נגד מחלת השפעת, ובמיוחד לפני טיול בחו”ל. חיסון נוסף אשר מומלץ לפני טיול לתאילנד הוא חיסון נגד דלקת מח יפנית. אמנם, מדובר במחלה נדירה, אך היא קיימת – במיוחד בצפון תאילנד. החיסון אינו חובה, אך הוא מומלץ בהחלט לנוסעים לאזור.

מערכת הבריאות בתאילנד

חשוב שלא להיות מלחץ לגבי מחלות או פציעות במהלך הטיפול בתאילנד. בתי החולים הציבוריים בתאילנד אמנם נמצאים ברמה נמוכה מן המוכר לנו בארץ, אך ישנם לא מעט מרכזי רפואה פרטיים, שנמצאים ברמה גבוהה מאד – ואף גבוהה יותר מן הממוצע בארץ. ישנם חולים אשר מגיעים מכל רחבי העולם לטיפולים רפואיים בתאילנד, ולכן מומלץ שלא לחשוש – גם במקרה של מחלה או פציעה, חלילה, תוכלו לקבל בתאילנד את הטיפול הרפואי המקצועי המגיע לכם.

זהירות ממחלות בתאילנד

לנשים בהיריון מומלץ שלא לנסוע לתאילנד, מחשש להידבקות בווירוס זיקה. חשוב להישמר מפני עקיצות יתושים, אשר עלולות להביא איתן מלריה. מומלץ גם להתרחק מבעלי חיים משוטטים, על מנת להימנע מכלבת. מומלץ גם להימנע משתייה של מי ברז. חשוב גם לשים לב לנקיות המזון בכל מקום שבו אוכלים.