מזג אוויר בתאילנד – ליהנות כל השנה!

מזג אוויר בתאילנד – ליהנות כל השנה!

מזג-אוויר-בתאילנד-3
מזג-אוויר-בתאילנד-2
מזג-אוויר-בתאילנד-1

מזג האוויר בתאילנד שונה מאד מזה של הארץ, והוא גם מתחלק לעונות שונות מן המוכר לנו. בנוסף, מזג האוויר משתנה באופן משמעותי בין החלקים השונים של תאילנד. למטיילים בתאילנד מומלץ להכיר את הסוגים השונים של מזג האוויר במקומות השונים, על מנת לתכנן את הטיול בצרוה הטובה ביותר.

עונות השנה בתאילנד

העונות בתאילנד מתחלקות ל-3 עונות עיקריות: העונה היבשה, העונה הרטובה ועונת המעבר. בעונה היבשה מזג האוויר חם ויבש, והים צלול. בעונה הרטובה מזג האוויר עדיין חם – אך לח מאד, וישנם גם ימים גשומים. בעונת המעבר ישנם שינויים משמעותיים במזג האוויר, הרוחות אינן צפויות וישנם ימים בהירים כמו גם גשומים. העונות הללו מגיעות בתקופות שונות של השנה בכל חלק של תאילנד. באופן כללי חשוב לזכור כי בשל האזור הטרופי שבו נמצאת תאילנד, גם בעונות היבשות עלולים להיות ימים גשומים, ובמקביל, יכולים להיות ימים יפים ויבשים גם בעונות הגשומות.

העונה היבשה

באיי דרום מערב תאילנד, היא נמשכת בין נובמבר למאי. באיי דרום מזרח תאילנד לעומת זאת, היא נמשכת בין ינואר לאפריל. בצפון תאילנד העונה היבשה נמשכת בין אוקטובר לפברואר, והלילות בה קרירים יחסית, ובמרכז תאילנד – כלומר בבנגקוק הבירה – היא נמשכת בין נובמבר לפברואר.

העונה הרטובה

באיי דרום מערב תאילנד, היא נמשכת בין יוני לספטמבר, וגוררת אתה לעיתים סערות חזקות במיוחד. באיי דרום מזרח תאילנד היא נמשכת בין אפריל לספטמבר, והרחצה בים בתקופה זו אינה נוחה. בצפון תאילנד העונה היבשה נמשכת בין יולי לאוקטובר, ובמרכז תאילנד היא נמשכת בין יוני לאוקטובר.

עונת המעבר

באיי דרום מערב תאילנד, ישנן שתי עונות מעבר. האחת נמשכת בין מאי ליוני, והשנייה – בין ספטמבר לאוקטובר. מזג אוויר בתאילנד בעונת המעבר הראשונה – ישנו מספר שווה של ימי גשם וימי שמש, ואילו בעונת המעבר השנייה ישנם ימי גשם מרובים. באיי דרום מזרח תאילנד נמשכת העונה בין ספטמבר לינואר. בצפון תאילנד העונה היבשה נמשכת בין פברואר ליוני, ובמרכז תאילנד היא נמשכת בין מרץ ליוני, והיא נחשבת לעונה החמה ביותר באזור זה.