מעבורות בתאילנד

מעבורות בתאילנד

מעבורות-בתאילנד-1

אחד היעדים הפופולאריים ביותר בתאילנד הם איי הדרום. איי הדרום מתחלקים לשתי קבוצות על פי מיקומם:

  • איי דרום מערב תאילנד- פוקט, קרבי, קופיפי וקולנטה
  • איי דרום מזרח תאילנד- קוסמוי, קופנגן וקוטאו

אחת מדרכי התחבורה הנוחות והזולות ביותר לאיי תאילנד היא באמצעות מעבורת. ישנם איים שניתן להגיע אליהם גם באמצעי תחבורה אחרים וישנם איים שהגישה היחידה אליהם היא באמצעות מעבורת.

דרכי גישה לאיים בדרום מערב תאילנד

פוקט– האי פוקט הוא הגדול ביותר באיי תאילנד ונחשב ליעד יציאה טוב לאיים השכנים הסמוכים אליו. אל האי ניתן להגיע בטיסה פנימית, דרך היבשה ובעזרת מעבורת. באי מספר מזחים:

  • Rassada – המזח המרכזי בפוקט, אליו וממנו יוצאות המעברות מהאיים השכנים . הוא ממוקם כ- 20 דקות מחוף פטונג וליד פוקט טאון.
  • Chalong– מזח פחות מרכזי נמצא בחוף צ’אלונג.
  • Sea angel– מזח הממקום 15 דקות נסיעה מפוקט טאון.

קריבי– אל האי קריבי ניתן להגיע באמצעות מעבורות היוצאות מהאי פוקט. יש באי מזח אחד שממוקם במרכז האי.

קופיפי– הדרך היחידה לגישה לאי קופיפי היא על ידי מעבורת היוצאות מהאיים הסמוכים- קריבי, פוקט וקולנטה. האי ממוקם כ- 40 ק”מ מקריבי וכ- 50 קמ” מפוקט. יש בו מזח אחד עיקר ועוד נקודה אחת להגעה דרך הים. ביציאה מהאי יש להגיע למזח באופן עצמאי ומשם להפליג במעבורת.

קולנטה- כדי להגיע לקולנטה יש לקחת מעבורת מאחד האיים- פוקט, קריבי או קופיפי. באי ישנו מזח אחד בלבד אליו ניצן להגיע בעזרת מעבורת.

דרכי גישה לאיים בדרום מזרח תאילנד

קוסמוי- הוא האי הגדול ביותר באיי המזרח וניתן להגיע ממנו לאי קוסמוי- אי המסיבות . באי מזחים רבים וניתן לחלק אותם על פי שני אזורים, מזחים בצפון והמזחים במרכז.

קופנגן- אי קטן הרבה יותר מקוסמוי והגישה היחידה להגיע אליו היא דרך הים. באי אין שדה תעופה וחשוב מאוד להכיר את שני מזחים חשובים  :  Haad Rin Pierו- Thong sala.

קוטאו- אי קטן במיוחד , השיגה אליו היא רק דרך הים, למזח Mae Haad pier.