מפת תאילנד

מפת תאילנד

מפת-תאילנד-1
מפת-תאילנד-2
מפת-תאילנד-3
מפת-תאילנד-4
מפת-תאילנד-5
מפת-תאילנד-6

תאילנד שאף אחד מאתנו לא מתנגד לנסוע  אליה לחופשה,  היא למעשה מדינה ענקית באסיה. מורכבת מפסיפס של טופוגרפיות שונות. אם אתם מתכננים טיול לתאילנד ודאי תרצו להכיר את הגאוגרפיה מקרוב. שכנותיה של תאילנד הן: לאוס, בורמה, קמבודיה, ומלזיה.  האזורים הכי פופולאריים  ואהובים  הם האיים בדרום, בצפון מזרח – עדיין ניצבים הכפרים האוטנטיים שם תמצאו איכרים מגדלי אורז, ובצפון תאכלו לטייל במעבה הג’ונגל – רק היזהרו להתלבש חם היות ובלילה בצפון המדינה המעלות יורדות.

בנגקוק – מרכז תאילנד – (מפת תאילנד בנגקוק)

העורק הראשי של המדינה הינו עיר הבירה, בנגקוק. כאן לא מכבים את האורות גם בלילה. בנגקוק בעלת דמיון לכל עיר מערבית באירופה עם הקניונים הגדולים והרחובות ההומים, אך יש ניחוח אקזוטי באוויר והמזג אוויר חם טרופי.

ואם אתם בצפון, אל תעזו לפספס את העיר צ’אנג ראי- (מפת תאילנד צפון)!

עיר הקרובה לגבולות המדינות השכנות: בורמה, ולאוס. בהשוואה לדרום, המחירים כאן נמוכים  והמזג אוויר קריר.  מה שמיוחד בעיר הזאת היא הזדמנות לבקר בשבטים השכנים כגון “שבט ארוכות הצוואר” אשר לובשות טבעות צוואר על הכתפיים וזוכות לצוואר ארוך, וכמה שיותר ארוך כך יותר יפה, או לפי סברה האחרת, ענידת הטבעת על הצוואר היא מפחד הנמרים שהיו חיים בעבר בהמוניהם. ענידת הטבעת מתחילה בגיל חמש וכל שנה שעוברת מתווספת עוד טבעת אישה יכולה לענוד עד 25 טבעות צוואר! נשות השבט ארוכות הצוואר אינן יכולות להוריד מבט כלפי מטה אלא רק להישיר מבט – וזה מגביל. אט אט החלו הנשים להפסיק עם מנהג זה, והכפר נשאר כאטרקציה מקומית לתיירים. לעיר ניתן להגיע בכמה דרכים ברכבת בטיסה או בנסיעה באוטובוס או רכב פרטי (מרחק של כ- 13, 14 שעות מעיר הבירה) באזור ישנם אטרקציות כגון: המקדש הלבן, משולש הזהב- מקום המפגש של שלוש המדינות בורמה, תאילנד ולאוס ופסטיבלים שונים.

דרום – האי קו- צ’אנג – (מפת תאילנד דרום)

אי מקסים בדרום תאילנד אליו ניתן להגיע במעבורת או בסירה. אי שופע חופים, מפלים נקודות תצפית מעל צוקים, וג’ונגלים סבוכים מרתקים. אטרקציות מדהימות: צלילות,  קייאקים, ורכיבת פילים.

כך או כך , לפני שאתם יוצאים לטייל כדאי שתהיו מצוידים במפה ושימו לב למזג האוויר בכל אזור. בין אם מדובר בטיול מבוגרים או בטיול למשפחות – תיהנו. כי בתאילנד אף אחד לא משתעמם!