תאילנד על קצה הלשון

המטבח התאילנדי – תאילנד על קצה הלשון

המטבח-התאילנדי

לכל מקום בעולם יש מאפיינים ייחודיים לסוג וסגנון האוכל המקובל אצלם. תאילנד היא אחת המדינות בעלת המטבחים העשירים ועזים בטעם. הכירו קצת את עקרונות הבישול של תאילנד.

על ארבעה טעמים תאילנד נבנית

המטבח התאילנדי מתבסס על אורז ותוספותיו. התוספות עשירות ומגוונות בסוגים שונים של ירקות, בשרים, עופות דגים ופירות ים. ומתבשלים לרוב על אש חזקה בבישול מהיר. סגנון האוכל מתרכז בארבעה טעמים. מלוח, מתוק, חריף וחמוץ.

כמעט בכל מנה שאותה יגישו יהיה שילוב של ארבעת הטעמים הללו תוך שמירה על איזון הטעמים בפה. בנוסף, כמעט תמיד יוגשו ירקות בתוספת או כחלק מהמנה.

רטבים ותבלינים– במטבח התאילנדי משמש רוטב הדגים כמרכיב חשוב ומרכזי בבישול. כמו כן משתמשים גם מעט ברוטב סויה, או ברוטב צדפות המשמש בעיקר להכנת מנות מוקפצות. גם רוטב צ’ילי הוא רוטב מאד פופולארי בבישול התאילנדי. הרוטב הצ’ילי המתוק והצ’ילי החריף יותר.

התבלינים משמשים תפקיד חשוב במנות התאילנדיות. ניתן למצוא שימוש עשיר ונרחב בעשבי תיבול כגון כוסברה, נענע, בזיליקום ולמון גראס. כמו כן שורשים כמו כורכום, גלנגל וקארצ’י משמשים לבישול ולהשגת הטעמים הייחודיים. על מנת לקבל את הטעם החמוץ ברביעיית הטעמים המאוזנת, משתמשים בליים, ליים כפיר רכז תמרהינדי, חומץ ועוד.

ישנם הרבה פירות, ירקות וצמחים אשר אנחנו לא מכירים מהארץ ומשמשים בתאילנד לבישול. גם הירקות שאנחנו כן מכירים פה בארץ גדלים ונמכרים שם בזנים וצורות שונות מאד ממה שאנחנו רגילים לראות פה.

המטבח ברחבי תאילנד- תאילנד היא מדינה גדולה בעלת שטח נרחב. מתוך כך יוצא שלא בכל רחבי תאילנד ההרגלים הקולינריים הם זהים אלא מקבלים ניואנסים שונים לפי האזורים השונים. בכל אזור יהיה סגנון מעט שונה עם ייחודיות טעמים המשויכת אליו.

בקשות מיוחדות. גם במסעדות תוכלו לבקש למשל שלא יוסיפו לכם מונוסודיום למנה, או לבקש שינסו להוריד את רמת החריפות במנה שלכם. מומלץ לתרגל מראש את המשפטים האלו בשפה המקומית.

סדנאות בישול. בכל רחבי תאילנד ניתן למצוא מקומות המעבירים סדנאות בישול לאוכל התאילנדי. מדובר בחוויה נעימה ומהנה לכל המשפחה. ואחד מעסקי התיירות המרכזיים של תאילנד.